امروز  29 مهر 1396
اصفهان / اصفهان 20:24 - 14 / 5 / 1391 2909 بازدید
فعالیت چشمگیر نمایندگان استان اصفهان در صحن علنی مجلس   

اختصاصی ایمنا/ عملکرد نمایندگان استان در هفته گذشته- ۲
تذکر بلند بالای اصفهانی ها به وزیر ورزش
۱


به گزارش خبرنگار ایمنا،مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته شاهد برگزاری دو نشست علنی در روز یک شنبه ۸ مرداد و چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه بود.
اهم فعالیت نمایندگان منتخب استان اصفهان در جلسه علنی روز یک شنبه ۸ مرداد به این شرح است:
تنها نطق ميان دستور از استان اصفهان
احمد سالك كاشاني تنها نطق ميان دستور از استان اصفهان را انجام داد. وی نطق ميان دستور خود به مشکلات اقتصادی موجود در کشور به ویژه گرانی کالاهای اساسی اشاره كرد و عنوان داشت: مقام معظم رهبري همواره با تکیه بر مسائل اقتصادی و تحریم‌هایی که در سال‌های اخیر علیه کشورمان اعمال می‌شود، تحریم‌های اقتصادی را پیش بینی کرده بودند که از این رو دولت باید بیش از گذشته با مجلس تعامل داشته تا موانع موجود بر سر راه پیشرفت اقتصادی کشور برداشته شود.
وي تاكيد كرد:براي افزايش توليد ملي لازم است بانک‌ها سیاست‌های انقباضی نداشته و به اعطای تسهیلات ارزان به مردم اقدام کند زیرا در غیر این صورت در آینده با بحران کارگری روبه رو خواهیم شد .
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنين اظهار داشت: استان اصفهان ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و در مقابله با حادثه کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ پیشگام بوده است و دولت و مسوولان اجرایی کشور باید نسبت به رفع مشکلات این استان بيشتر اقدام کنند .
وی توجه هر چه بيشتر دولت به خشکسالی در استان اصفهان را توسط دولت ضروری دانست و تاكيد كرد: دولت باید برای مدیریت آب حوزه رودخانه زاینده رود اقدامات اساسی انجام دهد.
تذکر ۲ نماینده استان به وزیر صنعت، معدن و تجارت
همچنین در این نشست حميد رضا فولادگر نماينده اصفهان و حسين علي حاجي دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره توزیع نامناسب برخی اقلام و کالاهای اساسی مردم در ماه رمضان تذکر دادند.
بازنگری در سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی
احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به رییس جمهور درباره تسریع در خرید تضمینی گندم کشاورزان به قیمت مناسب همچنین به وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره ضرورت بازنگری در سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی تذکر داد.
تذکر نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر دادگستری
سيد محمد حسين میرمحمدی نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر دادگستری پیرامون تسریع در احداث ساختمان اداره ثبت اسناد گلپایگان و استخدام نیروهای مورد نیاز تذکر داد.
تامین سرمایه در گردش قطعه‌سازان خودروی استان اصفهان
سيد ناصر موسوي لارگانی نماینده فلاورجان نیز به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تسریع در پرداخت مطالبات و تامین سرمایه در گردش قطعه‌سازان خودروی استان اصفهان، به وزیر ورزش و جوانان در مورد تجدیدنظر در برکناری روسای فدراسیون‌های قایقرانی، دوچرخه‌سواری و تیراندازی با کمان برای جلوگیری از تعلیق فعالیت این فدراسیون‌های ورزشی تذکر داد.
بررسی علل افزایش شیوع بیماری‌های ام‌اس و سرطان در شهرستان مبارکه
علي ایرانپور نماینده مبارکه دیگر نماینده منتخب استان بود که به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بررسی علل افزایش شیوع بیماری‌های ام‌اس و سرطان در شهرستان مبارکه، به رییس جمهور درباره علت عدم انجام وظایف قانونی سازمان حفاظت محیط ‌زیست کشور در مورد آلاینده‌های صنعتی شهرستان مبارکه و به وزیر جهاد کشاورزی درباره تسریع در جبران خسارت وارده ناشی از خشکسالی به کشاورزان شهرستان مبارکه تذکر داد.
تذکر به وزیر نفت
احمد بخشایشی اردستانی نماینده اردستان به وزیر نفت درباره احداث تلمبه‌خانه نفت در شهرستان اردستان تذکر داد.
عملکرد خوب اصفهانی ها در دومین جلسه علنی هفته گذشته
مجلس شورای اسلامی برای دومین بار در هفته گذشته در روز چهارشنبه ۱۱ مرداد تشکیل جلسه علنی داد که نمایندگان استان در این جلسه نیز عملکرد خوبی از خود نشان دادند.
سيد ناصر موسوي لارگاني نماينده فلاورجان تنها ناطق ميان دستور از استان اصفهان در این نشست بود که با اشاره به حمايت جمهوري اسلامي ايران از کشور سوريه اظهار داشت: حمايت ايران از سوريه يعني حمايت از محور مقاومت و مقاومت امروز ملت و دولت سوريه در مقابل تروريست‌هاي بين‌المللي نوع ديگري از بيداري اسلامي است.
وی ويژگي‌هاي بيداري اسلامي را اسلامي بودن، مقابله با آمريکا و اسرائيل و مردمي بودن عنوان كردند و با اين سوال كه کشورهاي اسلامي نظير ترکيه، عربستان، قطر و اردن امروز به کدامين توجيه عقلاني، سياسي و يا اسلامي زير بيرق کفر و نفاق به سرکردگي آمريکا و صهيونيست گرد آمده و عليه مردم سوريه که نظامشان را دوست دارند، توطئه و مقابله مي‌کنند، ادامه داد: اقتصادي مقاومتي که مورد تاکيد مقام معظم رهبري قرار گرفته است، تقليدي از موازين اقتصادي ترميمي، دفاعي و الگوست و در عمل با کنار هم قرار گرفتن اين جوانب اين اقتصاد به شکل صحيح ممکن مي‌شود.
نماينده مردم فلاورجان در مجلس به گراني‌هاي برخي کالاهاي اساسي اشاره کرد و گفت: که اين گراني‌ها به دليل عدم مديريت مناسب مسوولان به وقوع پيوسته و لازم است تا وزارت صنعت استراتژي درست برای نظارت بر بازار و توزيع به موقع اقلام ضروري مردم اتخاذ کند.
وي وضعيت موجود، را وضعيت مناسب و در خور ملت شريف ايران ندانسته و تصريح کرد: سؤال من از وزير جهاد کشاورزي اين است که چرا ما بايد يکي از مهمترين واردات کشورمان خوراک دام و طيور باشد و چرا به جاي کنجاله و سويا كالاي ديگري را براي خوراک مرغ جايگزين نمي‌کنند؟
وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام توليد ملي، حمايت کار و سرمايه ايراني گفت که جاي تاسف و تعجب است که در سالي که رهبر معظم انقلاب به توليد ملي اختصاص داده، دولت در پاسخگويي به صنعت‌گران و توليدکنندگان منوط به استعلام از مراجع چهارگانه کرده است.
نماينده مردم فلاورجان در ادامه يکي از مشکلات بزرگ کشور را بيکاري دانست و گفت: آمار بيکاري شهرستان فلاورجان بالاي ۲۰ درصد است و دغدغه اصلي مادران و پدراني که با پول کارگري فرزندانشان را به دانشگاه فرستاده‌اند، شغل است.
موسوي‌لارگاني خطاب به رئيس جمهور اظهار داشت: پاسخ اعتياد جواناني که از فرط بيکاري در اين دام گرفتار مي‌شوند را چه کسي بايد بدهد.
وي افزود: مجلس و دولت بايد از شعار در مورد کار و شغل دست بردارد و به صورت عملي براي اين موضوع چاره‌اي بينديشد چراکه مصاحبه، گزارش و آمار براي کسي شغل نمي‌شود.
وي همچنين به مساله خشك شدن زاينده رود و اينكه معاون وزير نيرو در اظهار نظری استان اصفهان را داشتن سهمی از آب زاينده رود محروم دانسته است، اظهار داشت: باید با توجه به اسناد و مدارك موجود مساله حق آبه‌هاي استان با جديت مطرح شود و از ریيس جمهور خواستار پيگيري مساله مطرح شده شد.
مخالفان و موافق یک لایحه
همچنين عوض حيدر پور نماينده شهرضا به عنوان موافق لایحه تعیین حدود مسئولیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و سيد حميد رضا طباطبايي نماينده نايين، خور و بيابانك به عنوان مخالف لايحه و سيد محمد حسين ميرمحمدي نماینده مردم گلپایگان و خوانسار به عنوان مخالف پيشنهاد در رابطه با يكي از مواد اين لايحه در مجلس فعاليت داشتند.
تذکر بلند بالای اصفهانی ها به وزیر ورزش
مجيد منصوري نماينده لنجان، حميد رضا فولادگر نماينده اصفهان، حسن کامران نماينده اصفهان، محسن صرامي فروشاني نماينده خميني شهر، علي ايرانپور نماينده مباركه و احمد سالک كاشاني نماينده اصفهان به وزير ورزش و جوانان در مورد عدم حمايت از باشگاه ورزشي ذوب آهن اصفهان و اعمال تبعيض بين باشگاه‌هاي کشور و رها کردن اين باشگاه دولتي تذکر دادند.
تسريع در تخصيص آب زاينده رود به باغات ميوه
علي ايرانپور نماينده مبارکه به وزراي جهاد کشاورزي و نيرو پيرامون تسريع در تخصيص آب زاينده رود به باغات ميوه حاشيه رودخانه تذکر داد.
علت عدم استخدام معلولان واجد شرايط
حسن كامران دستجردي نماينده اصفهان به وزير آموزش و پرورش در مورد علت عدم استخدام معلولان واجد شرايط شرکت کننده در آزمون استخدامي وزارتخانه تذکر داد.
سهم خوب استان از مجامع و هیئت ها
همچنين در جلسه علني عضويت نمايندگان مجلس در بعضي از مجامع و هيئت‌ها نيز به راي گذاشته شد، که نمايندگان استان اصفهان سهم مناسبي را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایمنا، سيد ناصر موسوي لارگاني به عنوان عضو هيئت امناء صندوق توسعه ملي، حسن کامران به عنوان عضو دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین المللی فلسطین و احمد سالک به عنوان عضو کمیته حمایت از انقلاب مردمی فلسطین انتخاب شدند

نظرات کاربران 0 نظر