امروز  29 مهر 1396
میاندوآب و شاهین دژ و تكاب / آذربایجان غربی 16:55 - 17 / 3 / 1391 1008 بازدید
عیسی‌زاده: قیمت خرید گندم باید حداقل 550 تومان باشد  

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی سخنانی در جریان بررسی روند تولید محصولات کشاورزی و بررسی مشکلات کشاورزان و دامداران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان آذربایجان غربی یکی از مناطق سرسبز و پرآب کشور است ولی متأسفانه در حوزه انتخابیه بنده با وجود رودخانه‌های متعدد مثل زرینه‌رود و سیمینه‌رود که اکثر همسایگان استان از آب آنها استفاده می‌کنند، نمی‌توانیم استفاده لازم را داشته باشیم و خشکسالی در استان حاکم است.

وی افزود: منطقه حوزه انتخابیه بنده مردم زندگی خود را از طریق کشاورزی می‌گذرانند و همچنین برخی دیگر نیز به دامداری مشغول هستند.

عیسی‌زاده ادامه داد: متأسفانه قیمتی که برای دامداران مشخص شده، این قشر را با مشکل مواجه کرده است؛ همچنین گندم کشاورزان که قیمت خرید آن 420 تومان مشخص شده کشاورزان را با مشکلاتی مواجه کرده لذا باید قیمت این محصول هم افزایش پیدا کند.

نماینده مردم میاندوآب در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه بنده هم کشاورززاده هستم و هم رشته تحصیلی‌ام کشاورزی است، حداقل قیمتی که باید برای گندم کشاورزان در نظر گرفته شود، اگر 500 یا 550 تومان باشد، تقریبا برای آنها می‌صرفد.

عیسی‌زاده گفت: یکی دیگر از مشکلات ما در استان بحث منابع طبیعی است؛ 30 سال است که منابع طبیعی در استان رها شده و مردم در آنجا مناطق مسکونی درست کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برخی مناطق مسکونی داخل منابع طبیعی قرار دارند و یا در بعضی مناطق منابع طبیعی رها شده و یا سندهای صادر شده برای کشاورزان با مشکل مواجه شده ‌و منابع طبیعی روی آنها دست گذاشته است.

عیسی‌زاده با ذکر این مسئله که منطقه ما منطقه دامپروری و کشاورزی است، اضافه کرد: در حال حاضر برای کشاورزان منطقه ما یک وجب جا برای چرای گوسفندان و دام موجود نیست بر این اساس اگر برای این مسئله فکر اساسی نشود، ما با مشکل مواجه می‌شویم.

نظرات کاربران 0 نظر