امروز  3 آذر 1396
تهران ، ری ، شمیرانات / تهران 15:22 - 16 / 3 / 1391 836 بازدید
نمایندگان طبق نظر رهبر انقلاب ساکن جنوب‌ شهر تهران می‌شوند  

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: بعضی از سایت‌ها مدتی است که به تناسب اعدادی مجلس نهم را نشانه رفته‌اند.

وی افزود: طرحی در چند مجلس گذشته هم وجود داشته و در بودجه امسال هم آمده تا برای دفاتر نمایندگان، مرکز پژوهش‌ها، کتابخانه و سایر موارد مبلغی در نظر گرفته شود و عددی تحت عنوان فعالیت عمرانی مجلس در بودجه اختصاص داده شد.

ندیمی گفت: مبلغی که در نظر گرفته شد، هیچ ربطی به نمایندگان ندارد ولی متأسفانه ما در سیبل نشانه‌روی بعضی مطبوعات قرار گرفته‌ایم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: باید برای دفاع از شأن مجلس زودتر کاری کرد، چراکه صلاح نیست که نمایندگان مورد هجمه قرار گیرند لذا توقع می‌رود که هیئت‌رئیسه محکم وارد شود و از نمایندگان دفاع کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ندیمی گفت: تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ شده، در راستای کاهش هزینه‌های مجلس بود.

وی افزود: یک دفتر در محل حوزه انتخابیه برای بررسی مسائل در نظر گرفته شده، همچنین بر اساس نظر رهبری قرار شد که نمایندگان در نقطه مرکزی شهر و نزدیک محل کار مستقر باشند تا هم منزل همکاران در محلی که جنوب شهر محسوب می‌شود، استقرار یابد و هم به مجلس نزدیک باشد.

ابوترابی‌فر، اضافه کرد: همه این مسائل از موارد ابتدایی کار مجلس است و امیدوارم که اصحاب رسانه با رعایت انصاف به گونه‌ای به این مسائل بپردازند که شأن مجلس حفظ شود.

نظرات کاربران 0 نظر