امروز  27 آبان 1396
تهران ، ری ، شمیرانات / تهران 14:18 - 16 / 3 / 1391 911 بازدید
باید از انحصار و حاکمیت برخی بر برخی دیگر در مجلس جلوگیری کرد  

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه در نطق میان‌دستور در صحن علنی مجلس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل اظهار داشت: هر از گاهی جلوه‌های عظمت ملت ایران به نمایش گذاشته می‌شود و حضور پرشور مردم مسئولیت ما را در حرکت در مسیر انقلاب سنگین‌تر می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه مردم ما سربلند از کنار فتنه‌ها و انحرافات بیرون آمده و همواره دشمنان را ناکام می‌گذارند، تصریح کرد: اگر مجلس می‌خواهد در رأس امور بوده و برادر مقتدر باشد، باید توانمند و کارآمد باشد و این نیازمند شرایط خاصی است.

وی با بیان اینکه ساختار مجلس و آیین‌نامه‌های آن باید امکان استفاده از تمام ظرفیت بالقوه را دارا باشد، گفت: توانمندی‌ها باید فرصت عرضه داشته باشند و فرصتی فراهم شود تا نمایندگان باسابقه بتوانند توانمندی‌های خود را اعلام کنند.

سلیمانی بر همین اساس به کار کارشناسی در مجلس اشاره و اضافه کرد: مجلس باید از عملیات کارشناسانه بهره بگیرد و از قبیله‌ای شدن مجلس بدون هدف و بدون برنامه جلوگیری شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مجلس نهم از نظر علمی در تراز بالاتری نسبت به مجالس گذشته قرار دارد، افزود: باید از انحصار و حاکمیت برخی بر برخی دیگر جلوگیری کرد و این رفع انحصار نیازمند مبارزه درونی است، از این رو باید از سیاست‌زدگی در مجلس جلوگیری شود.

وی در ادامه بر لزوم فرصت دادن به نیروهای کارآمد تأکید کرد و اظهار داشت: مجلس نهم باید سرافرازتر از مجالس قبلی بوده و برای مجلس‌های آینده الگو شود؛ همچنین نگاه باندبازی و یارگیری باید کنار گذاشته شود و نگاه به گفتمان امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و مطالبات مردمی با معیارهای عدالت و خدمت بی‌منت خط مشی نمایندگان باشد.

سلیمانی با بیان اینکه باید برنامه مجلس در دهه عدالت و پیشرفت مشخص شود، افزود: باید دانست برنامه داشتن معجزه می‌کند و بی برنامگی خسارت‌های بسیاری را به بار خواهد آورد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه در سال تولید ملی و حمایت از کار سرمایه ایرانی نقش مجلس می‌تواند بسیار برجسته باشد، اظهار داشت: باید به سرمایه‌های کوچک اهمیت داده شود چراکه موجب شکوفایی برای کشور خواهند شد از این رو نباید تنها به سرمایه‌های بزرگ بها داد؛ همچنین در دهه پیشرفت و عدالت باید استفاده از ابتکارات و خلاقیت‌ها مدنظر قرار گیرد.

وی در ادامه به بکارگیری فناوری‌های جدید در افزایش کیفیت محصولات اشاره و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و با کاهش هزینه‌ها، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد؛ ما باید با پایداری و مقاومت در برابر سلطه‌گران جهش‌های بلندی برداریم.

سلیمانی در پایان به اصلاح الگوی مصرف و تقویت زیرساخت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: عزم ملی چیزی است که جزء مطالبات مردم و رهبری است از این رو مجلس نهم باید بتواند در ارتقاء اقتدار ملت و کیفیت زندگی مردم تأثیرگذاری بسیار داشته باشد.

نظرات کاربران 0 نظر