امروز  29 مهر 1396
اصفهان / اصفهان 13:37 - 21 / 6 / 1390 926 بازدید
برگزاري‌انتخابات‌رايانه‌اي‌منوط‌به‌امكان‌نظارت‌شوراي‌نگهبان   
يك عضو كميسيون ماده 10 احزاب گفت: در صورتي كه در برگزاري انتخابات رايانه‌اي،امكان نظارت براي شوراي نگهبان وجود داشته باشد بايد به تدريج اين زمينه را فراهم كرد.

حميدرضا فولادگر در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به احتمال برگزاري انتخابات مجلس نهم به شكل رايانه‌اي در چند حوزه انتخابيه اظهار داشت: من اطلاعات دقيقي ندارم كه چقدر امكان برگزاري انتخابات رايانه‌اي در همه حوزه‌ها وجود دارد اما آنچه مسلم است اينكه بايد كم كم به سمت برگزاري انتخابات به شكل رايانه‌اي برويم و در اين راستا وزارت كشور به عنوان مجري بايد هماهنگي دقيقي با شوراي نگهبان به عنوان ناظر داشته باشد.

وي افزود: در حال حاضر در مرحله قبل و بعد انتخابات امكان برگزاري انتخابات رايانه‌اي وجود دارد اما مساله مهم روز برگزاري انتخابات است كه اگر امكان نظارت براي شوراي نگهبان وجود داشته باشد مشكلي در اين رابطه نخواهد بود.

فولادگر نظر نظارتي شوراي نگهبان در زمينه برگزاري انتخابات رايانه‌اي را تعيين كننده و حائز اهميت عنوان كرد و گفت: بايد به تدريج امكانات لازم را براي برگزاري تمام مراحل انتخابات به شكل رايانه‌اي فراهم كنيم تا در آينده انتخابات مختلف با اين روش برگزار شود.

نظرات کاربران 0 نظر