امروز  28 آبان 1396
اصفهان / اصفهان 23:3 - 24 / 11 / 1390 1365 بازدید
الکترونیکی شدن یکی از حوزه های انتخاباتی در اصفهان  
به گزارش ایمنا، محمدمهدی اسماعیلی صبح امروز در همایش آموزشی توجیهی اعضای هیات های اجرایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط برگزاری انتخابات در اصفهان مطلوب است، اظهار داشت: همه پیش‌بینی‌ها از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی و با سرعت و دقت اعمال شده است.
وی با اشاره به اینکه فرآیند ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس در طول یک هفته و با حضور نامزدها و کاندیداها به خوبی صورت پذیرفت، بیان داشت: استان اصفهان با 431 نفر داوطلب رتبه دوم را پس از تهران به خود اختصاص داد که با توجه به سخت گیری‌ها و افزایش حداقل مدرک مورد نیاز ثبت نام از لیسانس به فوق لیسانس آمار خوبی بوده است.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه نظرسنجی‌های انجام گرفته حضور پر شور مردم در انتخابات را نشان می‌دهد، بیان داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی نخستین انتخابات پس از فتنه سال 88 است که در آن زمان دشمنان داخلی و خارجی با تمام توان خود برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به میدان آمده بودند.
وی با تاکید بر اینکه حضور 85 درصدی و حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بود، اظهار داشت: حوادث پس از انتخابات مجلس در هر کدام از کشورهای غربی اتفاق می افتاد نظام اداری آن کشور را دچار مشکل می‌کرد اما نظام اسلامی ایران با مدیریت و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مستحکم‌تر از قبل به راه خود ادامه داد.
اسماعیلی با بیان اینکه پروژه دشمن در براندازی نظام با رمز تقلب در انتخابات شکست خورد، بیان داشت: دشمن در حال حاضر نیز دست روی دست نگذاشته و با نزدیکی به انتخابات مجلس طراحی‌ها و نقشه‌های دشمن نیز وارد مراحل پیچیده‌تری شده است.
وی به تحریم‌های دشمنان اسلام برای به زمین زدن نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: دشمنان درصددند تا با القای ناامیدی انتخابات آینده مجلس را سرد و بی‌روح نشان دهند که در صورت محقق نشدن این امر ایجاد القای شبهه در جریان انتخابات و بدبینی نسبت به نتایج انتخابات گام بعدی دشمنان خواهد بود.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به مخالفان داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این افراد به واسطه هواهای نفسانی، و حب مال و قدرت از قطار انقلاب اسلامی پیاده شدند و بازیگران اصلی فتنه سال 88 بودند.
وی ادامه داد: این افراد در انتخابات ریاست جمهوری با تمام توان خود و با سواستفاده از امکانات دولتی  و بیت المال و با بهره‌گیری از تریبون نمازجمعه
برای پیگیری اهداف خود به میدان آمدند و برای رسیدن به اهداف خود نامه توهین آمیزی را بدون سلام و خداحافظی خطاب به رهبر معظم انقلاب منتشر کردند.
اسماعیلی افزود: با کمال تاسف باید گفت در حال حاضر و با توجه به نزدیکی به انتخابات مجلس همان دو هدف دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی دنبال می شود تا در کار این نظام ایجاد وقفه کنند.
وی با تاکید بر اینکه افرادی که بوی فتنه بدهند از فیلتر ناظران عبور نخواهند کرد، اظهار داشت: محال است که تنها به خاطر گرم شدن تنور انتخابات از گناه کسانی که اساس انتخابات را زیر سئوال بردند، بگذریم و ما با هیچ کس رودربایستی نداریم.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه ایمان و التزام به ولایت مطلقه فقیه از شرایط تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است، تصریح کرد: کسانی که عملا بی‌اعتقادی خود را  نسبت به نظام اسلامی ایران نشان دادند جایی در انتخابات مجلس ندارند.
وی با اشاره به اظهار نظر برخی سران فتنه و اینکه در انتخابات حضور پیدا نمی‌کنند، بیان داشت: کسی برای این افراد کارت دعوت نفرستاده و اگر هم در انتخابات شرکت می‌کردند به این افراد اجازه حضور در عرضه انتخابات داده نمی‌شد.
اسماعیلی افزود: از ثبت‌نام نکردن چهره‌های شاخص این جریان برای داوطلبی انتخابات مجلس ناراحت نیستیم و انقلاب هیچ نیازی به این افراد ندارد.
وی خطاب به معتمدان هیات‌های اجرایی و با بیان اینکه تمامی نامزدهای انتخابات مجلس با هر گرایش سیاسی برای ما قابل احترام هستند، اظهار داشت: وظیفه هیات‌های اجرایی این است که فضای انتخابات را برای رقابت عادلانه برای همه نامزدها فراهم کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با تاکید بر اینکه ذره‌ای در اجرای قانون کوتاه نمی‌آییم، بیان داشت: ما با هیچ گروه و فردی خاصی عهد و اخوتی نداریم و نباید اجازه داد فضای انتخابات در اختیار صاحبان قدرت و ثروت قرار گیرد و این فضا با پول آنها مدیریت شود.
وی خطاب به نامزدهای انتخاباتی گفت: نباید تنها برای جمع‌آوری آرا به سیاه نمایی فضای انتخابات و تخریب افراد پرداخته شود و قانون اجازه این کار را به این افراد نمی‌دهد.
اسماعیلی به مشارکت 30 هزار نفری افراد در برگزاری انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: انتخابات مال خود مردم است و مردم نیز خود برگزار کننده انتخابات هستند.
وی با بیان اینکه از 25 فرآیند انتخاباتی 24 مورد آن الکترونیکی است، اظهار داشت: با الکترونیکی شدن انتخابات خطاهای انسانی حذف می‌شود و درصددیم تا با موافقت وزارت کشور یکی از حوزه‌های انتخاباتی اصفهان به صورت کاملا الکترونیکی باشد.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با تاکید بر اینکه مردم باید از جریان برگزاری انتخابات مطلع باشند، اظهار داشت: دشمن درصدد است تا از انتخابات برای تضعیف پایه‌های نظام بهره‌گیری کند که اطلاع‌رسانی به موقع، افکار عمومی مردم را از امواج تخریب دشمنان حفظ می‌کند.
وی به تعامل و همکاری هیات‌های اجرایی با هیات‌های نظارت تاکید کرد و گفت: هیات‌های اجرایی باید در جریان انتخابات مطابق با قانون عمل کنند و معتمدان هیات‌های اجرایی باید از نشان دادن گرایش‌های سیاسی شخصی خودداری کنند.

نظرات کاربران 0 نظر