امروز  3 آذر 1396
اصفهان / اصفهان 13:9 - 17 / 6 / 1390 1042 بازدید
اصولگرايان زير يك "علم واحد" بيايند  
حجت‌الاسلام محمدتقي رهبر نماينده مردم اصفهان و عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره به لزوم وحدت اصولگرايان و دادن يك ليست واحد در انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: ارائه يك ليست واحد و حضور تمام اصولگرايان زير يك پرچم واحد يك اصل ضروري و عقلايي است چرا كه با همگرايي و همفكري تمام اصولگرايان است كه مي‌توانيم در انتخابات مجلس به نتيجه مطلوب برسيم.

وي افزود: اتحاد اصولگرايان و ارائه يك ليست واحد براي انتخابات هم تحكيم اصول انقلاب و اصولگرايي را به همراه دارد و هم موفقيت جريان اصولگرايي را در انتخابات مجلس دوچندان مي‌كند.

اين نماينده مجلس ادامه داد: با حضور تمام اصولگرايان زير يك پرچم ميدان را براي رقبا و افراد مسئله‌دار براي شركت در انتخابات فراهم نمي‌كنيم و همچنين هيچ اختلافي بين جريان اصولگرايي ايجاد نمي‌شود.

رهبر شكست اصولگرايان در انتخابات مجلس را خطرناك برشمرد و گفت: اگر در اين مقطع حساس جريان اصولگراي شكست بخورد، صدمات فراواني به نظام و انقلاب وارد مي‌آيد چرا كه حضور يك مجلس اصولگرا در دوره آينده حضور يك دولت اصولگراي واقعي را نيز فراهم مي‌كند كه اين دولت مي‌تواند براي ادامه راه انقلاب ضروري باشد.

وي اضافه كرد: با ارائه يك ليست واحد مردم سردرگم نشده و آراء انتخابات خرد نمي‌شود همچنين فضا براي پيروزي در انقلاب و از بين رفتن اختلافات فراهم خواهد شد.

نماينده مردم اصفهان در خانه ملت زير يك علم واحد بودن اصولگرايان را يك اصل عقلايي و حكيمانه دانست و تمام طيف‌هاي اصولگرا را به تعامل و وحدت براي انتخاب اصلح و صالح‌ترين گزينه براي انتخابات مجلس نهم دعوت كرد.

رهبر همچنين تاكيد كرد: اگر هر گروه اصولگرا بخواهد يك تشكيلاتي درست كرده و يك ليست مجزا بدهد، اختلافات آغاز شده و اين اختلاف زمينه‌ساز شكست در انتخابات مي‌شوند.

وي با بيان اينكه در كميته 8+7، هفت نفر مورد اتفاق تمام اصولگرايان هستند و همه مي‌دانيم كه اين افراد به هيچ عنوان جناحي كار نمي‌كنند، گفت:‌اصولگرايي فراتر از گروه‌گرايي و قبيله‌گرايي است لذا بايد اين گروه‌گرايي‌ها را كنار گذاشته و به مصلحت نظام، انقلاب، ‌مجلس و سلامت انتخابات فكر كنيم چرا كه انتخابات مجلس در معرض خطر است و هواداران فتنه، جريان‌هاي سياسي شكست خورده و جريان انحرافي براي انتخابات خيز گرفته‌اند.

رهبر ادامه داد: در چنين شرايطي بايد براي تشكيل يك مجلس خوب و اصولگرا با يكديگر متحد شويم تا بتوانيم يك مجلس واقعي اصولگرايي كه براي حفظ نظام مؤثر است، ايجاد كنيم همچنين بايد قبيله‌گرايي، گروه‌گرايي و جناح‌گرايي را كنار بگذاريم.

وي همچنين تاكيد كرد: البته بايد اين نكته را در نظر بگيريم كه افرادي مي‌توانند در ليست واحد اصولگرايان قرار گيرند كه از ولايت‌مداري، علميت، سياستمداري، تدبير، استقلال و قاطعيت برخوردارند، اهل تسامح و تساهل نبوده، موضع‌گيري‌هاي صحيح و شفافي در مقابل فتنه و جريان انحرافي داشتند و به كانون‌هاي قدرت و ثروت نزديك نشده باشند.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان لزوم موضع‌گيري شفاف در مقابل فتنه و همساز نبودن با فتنه‌گران و نزديك نشدن به جريان انحرافي را از مهمترين شاخصه‌هاي افراد براي عضويت در ليست واحد اصولگرايان دانست و تاكيد كرد: در اين زمان حساس بايد حواسمان جمع باشد تا بتوانيم انتخابات را باموفقيت پشت سر بگذاريم.

نظرات کاربران 0 نظر