امروز  29 مهر 1396
اصفهان / اصفهان 16:15 - 19 / 10 / 1390 1271 بازدید
طباطبائی نژاد: رعایت قانون قبل و بعد از انتخابات آرامش را بر فضای کشور حاکم می‌کند  
طباطبائی نژاد: رعایت قانون قبل و بعد از انتخابات آرامش را بر فضای کشور حاکم می‌کند
امانتداری از رای ملت، مشارکت مردم در هر انتخاباتی را افزایش می‌دهد
عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس هشتم، با تأکید بر اینکه امانتداری از رأی مردم وظیفه اصلی مجریان برگزاری انتخابات است، گفت: تحقق این اصل مشارکت مردم در هر انتخاباتی را افزایش می دهد.

سیدمصطفی طباطبایی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره فرمایشات امروز مقام معظم رهبری در جمع مردم قم مبنی براینکه امانتداری از رأی مردم وظیفه اصلی مجریان برگزاری انتخابات است، گفت: تحقق این اصل مشارکت مردم در هرانتخاباتی را افزایش می دهد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقق فرمایشات امروز رهبر انقلاب می تواند راهگشای انتخابات پیش رو باشد، گفت: امانتداری از رأی مردم سه ویژگی مهم  و مردمی انتخابات را تقویت می کند که نتیجه آن آرامش جامعه بعد از پایان انتخابات است.

وی پیروزی گزینه مورد نظر مردم را نتیجه امانتداری از آرای مردم دانست و تصریح کرد: وقتی مردم اطمینان داشته باشند که مجریان انتخابات، از رای آنها امانتداری می کنند، بعد از پایان انتخابات اگر حتی کسی شکایتی داشته باشد چون بر ویژگی امانتدار بودن مجری انتخابات واقف هستند، خود را درگیر مسائل و حواشی انتخابات نمی کنند.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، ادامه داد: از طرفی جامعه یقین دارد که فرد جدیدی که به عنوان مسئول و پیروز انتخابات معرفی می شود نتیجه آرای اکثریت جامعه است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه رعایت قانون قبل و بعد از انتخابات آرامش را بر فضای کشور حاکم می کند، به تأکیدات امروز رهبر انقلاب درباره وظایف نامزدهای انتخابات برای فراهم کردن زمینه یک انتخابات سالم و رقابتی اشاره کرد و گفت: برای اینکه ازهم اکنون زمینه انتخاباتی سالم فراهم شود، شورای نگهبان باید نامزدهای جریانی که با صرف مبالغ هنگفت تبلیغات انتخاباتی خود را زود هنگام شروع کرده است، رد صلاحیت کند.

طباطبایی نژاد با تأکید بر این موضوع که صرف پول‌های کلان و تبلیغات زود هنگام  انتخاباتی ، تخلف انتخاباتی محسوب می شود به تأکیدات رهبری درباره اهمیت این دور از انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات چشم و گوش هر نظام است و حضور گسترده مردم در هر انتخاباتی انقلاب و کشور را بیمه می کند و پاسخ  دندان‌شکنی به دشمنان می دهد.

این عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس هشتم با بیان اینکه نظام با آرای مردم بیمه می شود، اظهار کرد: لازم است که در این دور از انتخابات زمینه حضور گسترده مردم فراهم شود تا تلاش دشمن برای به چالش کشیدن این انتخابات بی نتیجه بماند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، تأکید کردند: بر خلاف تصور و تحلیل های جبهه استکبار، نظام جمهوری اسلامی امروز نه تنها در شرایط شعب ابی طالب نیست بلکه در شرایط بدر و خیبر قرار دارد و به لطف و فضل الهی حضور مردم در انتخابات آینده مجلس به عنوان یکی از مظاهر دخالت مردم در سرنوشت کشور، حضوری پرشور و دشمن شکن خواهد بود و همه مسئولان و نامزدها نیز وظیفه دارند که با پایبندی کامل به قانون، زمینه یک انتخابات سالم و رقابتی را بوجود آورند.
منبع :
برچسب ها :

نظرات کاربران 0 نظر